OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI KONTIK S.R.O.

účinné ode dne 21. 8. 2023 pro https://www.kontejnery-kontik.cz

Prodávajícím se rozumí obchodní společnost Kontik s.r.o., IČO: 192 37 987, spisová značka: C 51067 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové, sídlo: Moskevská 1464/61, Vršovice, 10100, Praha 10, telefon:+420 739 210 242, elektronická adresa: info@kontejnery-kontik.cz.

Kupujícím se rozumí druhá smluvní strana. Vystupuje-li kupující mimo rámec své podnikatelské činnosti, vztahují se na něj také ustanovení těchto podmínek, ve kterých je kupující označen jako spotřebitel.

čl. 1 Obecná ustanovení

1. Tyto podmínky upravují podle § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále v textu jen „o.z.“), práva a povinnosti vzniklé na základě a v souvislosti s uzavřenou kupní smlouvou mezi prodávajícím a kupujícím prostřednictvím emailové komunikace (dále také jen „kupní smlouva“), ohledně nabídky zboží, která je umístěna na url adrese kontik-kontejnery.cz, (dále také jen „webová stránka“).

2. Prodávající si vyhrazuje právo tyto podmínky měnit a doplňovat. Pro uzavřenou kupní smlouvu jsou účinné vždy podmínky, které byly zveřejněny v době projevu vůle kupujícího uzavřít kupní smlouvu.

3. Kupní smlouvu mezi prodávajícím a kupujícím je možné uzavřít pouze v českém jazyce.

čl. 2 Uzavření kupní smlouvy

1. Prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu, jíž předmětem by bylo zboží prezentované na webové stránce, § 1732 odst. 2 o.z. se ve vztahu mezi prodávajícím a kupujícím nepoužije.

2. Webová stránka obsahuje informace o zboží; obrázky u zboží na webové stránce jsou ilustrační

povahy.

3. Ceny zboží na webové stránce jsou uvedeny bez daně z přidané hodnoty.

4. Zboží, které je prezentované na webové stránce, může kupující u prodávajícího poptat vyplněním formuláře na webových stránkách nebo odesláním emailu na elektronickou adresu prodávajícího uvedením:

a) identifikačních údajů kupujícího (název / jméno, emailová adresa);

b) poptávané zboží a počet kusů;

c) požadavek na dodání zboží.

(dále také jen „poptávka“).

5. Smlouva je uzavřena v okamžiku, jakmile se prodávající a kupující v emailové komunikaci shodnou

na těchto náležitostech:

a) identifikace zboží;

b) cena zboží;

c) počet kusů (není-li uvedeno, platí, že jde o jeden kus);

d) způsob dodání zboží;

e) náklady na dodání zboží, bude-li způsob dodání jinak než osobním odběrem (čl. 4 odst. 1);

f) termín dodání zboží.

6. Vlastnické právo ke zboží nabývá kupující až zaplacením celé kupní ceny.

čl. 3 Cena zboží a platební podmínky

1. Cenu zboží a náklady spojené dodáním zboží může kupující uhradit pouze bezhotovostně převodem na účet prodávajícího.

2. Kupní cena je splatná v den dodání zboží (kupující je povinen uhradit kupní cenu zboží při uvedení variabilního symbolu platby).

3. Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu také náklady na dodání zboží ve výši dohodnuté podle čl. 2 odst. 5 písm. e).

4. Prodávající vystaví ohledně zboží, které bylo kupujícímu dodáno, daňový doklad. Daňový doklad vystaví prodávající kupujícímu po uhrazení ceny zboží a zašle jej v elektronické podobě na elektronickou adresu kupujícího ve lhůtě 14 dní ode dne uhrazení kupní ceny zboží.

čl. 4 Přeprava a dodání zboží

1. Dodání zboží je možné:

a) v místě uvedeném v nabídce zboží (osobní odběr);

b) na místo určené kupujícím.

2. Požaduje-li kupující dodat zboží na jím určené místo, prodávající mu zašle cenovou nabídku na dodání zboží před uzavřením smlouvy podle čl. 2 odst. 5.

3. Kupující se zavazuje zajistit stavební připravenost plochy k uložení předmětu koupě podle doporučení pro instalaci, používání a údržby kontejnerů. Prodávající neodpovídá za škodu na předmětu koupě, která vznikne při dodání v příčinné souvislosti s porušením uvedené povinnosti kupujícího.

4. O předání předmětu koupě bude sepsán písemný protokol. Kupující je povinen prodávajícímu v emailové komunikaci sdělit, kdo je za něj oprávněn protokol podepsat.

5. Při převzetí je kupující povinen zkontrolovat zboží a v případě jakýchkoliv závad tyto uvést do předávacího protokolu, na pozdější připomínky nebude brán zřetel.

6. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

čl. 5 Povinnosti kupujícího

1. Kupující bere na vědomí, že před započetím užívání je nezbytné provést veškeré právními předpisy předpokládané revize a kontroly jednotlivých součástí předmětu koupě.

2. Kupující je povinen odstranit všechna vlastnická označení a identifikační štítky z předmětu koupě před tím, než jej začne užívat, nejpozději do 30 dnů po předání.

3. Kupující je povinen splnit veškeré jemu právními předpisy uložené povinnosti v souvislosti s cly, daněmi, tarify, poplatky a obdobnými platbami v souvislosti s prodejem, dovozem, vývozem, umístěním nebo užíváním předmětu koupě.

čl. 6 Práva z vadného plnění

1. Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že zboží při převzetí nemá vady. Prodávající odpovídá za to, že zboží v době převzetí:

a) má vlastnosti, které si s kupujícím ujednal, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě

reklamy prodávajícího;

b) se hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá;

c) bylo-li objednáno podle vzorku, pak je zboží v odpovídající jakosti nebo provedením

smluvenému vzorku nebo předloze;

d) je v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

2. Ustanovení uvedená v čl. 6 odst. 1 těchto podmínek se nepoužijí:

a) u zboží prodávaného za nižší cenu pro vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána;

b) na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním;

c) u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím;

d) vyplývá-li to z povahy zboží.

3. Práva kupujícího z vadného plnění se řídí zejména § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a, je-li kupující spotřebitelem, § 2161 až 2174 o.z.

4. Postup při vyřízení reklamace:

a) práva z vadného plnění uplatňuje kupující písemně u prodávajícího písemně na adrese jeho provozovny nebo emailem na jeho elektronické adrese

b) zboží kupující předá k posouzení reklamace do provozovny, nebude-li dohodnuto jinak; za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy prodávající obdržel od kupujícího

reklamované zboží;

c) o vyřízení reklamace prodávající kupujícího vyrozumí písemně nebo na elektronickou adresu kupujícího.

čl. 7 Odstoupení od smlouvy

1. Byla-li smlouva uzavřena distančním způsobem nebo mimo provozovnu prodávajícího, má kupující, který je spotřebitel, podle § 1829 odst. 1 o.z. právo od kupní smlouvy odstoupit, a to ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí posledního druhu nebo části zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být spotřebitelem prodávajícímu odesláno ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy může spotřebitel zaslat na adresu provozovny prodávajícího nebo na adresu elektronické pošty prodávajícího. V případě odstoupení od kupní smlouvy podle tohoto článku se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být vráceno do čtrnácti 14 dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, nese spotřebitel náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou. V případě odstoupení od kupní smlouvy podle tohoto článku vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od spotřebitele do čtrnácti 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy s tím, že není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky dříve, než mu obdrží zboží. Prodávající je oprávněn jednostranně započíst nárok na náhradu škody vzniklou na vráceném zboží proti nároku spotřebitele na vrácení kupní ceny.

2. Spotřebitel není oprávněn podle § 1837 o.z., mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím.

3. Prodávající je oprávněn odstoupit od smlouvy také tehdy, když kupující odmítne zaplatit zálohu na zboží nebo zboží převzít. V takovém případě, není-li kupující spotřebitelem, je oprávněn prodávající také vyúčtovat smluvní pokutu ve výši 10 % z kupní ceny zboží.

4. Nárok na úhradu škody vzniklou na vráceném zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

5. Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím akupujícím uzavřena srozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím nebo prodávajícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

čl. 8 Ostatní ustanovení a poučení

1. Kupující souhlasí s doručováním na elektronickou adresu uvedenou v jeho poptávce.

2. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Veškeré náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory, atp.)

si hradí kupující i prodávající sám.

3. Prodávající není vázán žádnými kodexy chování podle § 1826 odst. 1 písm. e) o.z.

4. Slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat. Na každou

objednávku kupujícího je možné uplatnit jedinou slevu.

5. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou

kontrolu provádí v rámci své působnosti místně příslušný živnostenský úřad.

6. Česká obchodní inspekce vykonává dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Kupující, který je spotřebitelem, se může obrátit se stížností v souvislosti s uzavřením a plněním této smlouvy na tento orgán dozoru. Dojde-li mezi prodávajícím a kupujícím, je-li spotřebitelem, ke vzniku spotřebitelského sporu z této smlouvy, který se nepodaří vyřešit dohodou, může kupující podat návrh na mimosoudní řešení sporu před Českou obchodní inspekcí, Ústřední inspektorát – oddělení ADR, se sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, email:adr@coi.cz, web:adr.coi.cz, která vykonává dozor nad dodržováním zákona č.634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

7. Úřad pro ochranu osobních údajů vykonává dozor nad zpracováním osobních údajů.

čl. 9 Závěrečná ustanovení

1. Ujednání v emailové komunikaci mají přednost před ustanoveními těchto podmínek.

2. Skutečnosti neupravené těmito podmínkami a uzavřenou smlouvou kupní mezi prodávajícím

a kupujícím se řídí zákonem č. 89/2012 Sb., občanským zákoníkem, ve znění pozdějších předpisů.

3. Pokud právní vztah vzniklý z uzavřené kupní smlouvy obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

4. Pokud právní vztah vzniklý z kupní smlouvy obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, příslušnost českého soudu jako orgánu řešení sporů. Tím není dotčeno právo spotřebitele uvedené v Nařízení Rady (ES) č. 44/2001 ze dne 22. prosince 2000 o příslušnosti a uznávání a výkonu soudních rozhodnutí v občanských a obchodních věcech (Brusel I).

5. Uzavřená kupní smlouva (emailová komunikace) včetně těchto podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě.